ŞUBAT

Gokce Taskin (İngilizce)
Focus 4 kitabimizin 3. Unitesi tamamlandi. Future perfect continuous ve quantifiers gramer konulari islendi. Kitap icindeki gramer alistirmalarinin yani sira konusma, dinleme ve yazma aktiviteleri yapildi, konular pekistirildi.

Sercan Gündü (İngilizce)
Focus 4 de Future Perfect Continuos Tense ve Quanfiers konuları işlendi.Ödevlendirmeler,yazma ve dinleme aktiviteleri ile tekrarlar yapıldı.

Zuhal Aydın (Türk Dili ve Edebiyatı)
Şubat ayına edebi türlerden destan konusuyla giriş yaptık. Destanın tarihini ve özelliklerini öğrendik. Destanların türleri konusu üzerinde durduk. Doğal ve yapay destanların isimlerini ve içeriklerini öğrendik. Destan örneklerinden parçalar okuduk , etkinlik sorularını ve testleri çözdük. Efsane türünün özelliklerini öğrendik. Efsaneleri; masal, halk hikayeleri ve destanlarla kıyasladık. Her birinin ayırıcı özelliklerini ve benzerliklerini öğrendik. Örnek metinlerin etkinliklerini ve testleri çözdük. Dil bilgisi konusu olarak sıfat tamlamasını öğrendik. Bunun için ilk olarak sıfatın ne olduğunu hatırladık, örneklerle ve etkinlikler pekiştirdik. Roman konusuna geçiş yaptık, romanı tanımladık, dünya edebiyatından örnekler verdik.

Tuba Sabır(Matematik)
Şubat ayında genel bir tekrar yapıldı. polinomlar da kalan bulma, polinomlarda işlemler ve polinomların çarpanlara ayırılması işlenildi. Farklı kaynaklardan Örnek soru çözümü yapıldı.

Sema Sağlam (Tarih)
Türk İslam Tarihi ünitesine geçildi.Türk İslam Devletleri hakkında bilgi verildi

Handan Tepe (Coğrafya)
Şubat ayı Coğrafya dersi 10. Sınıf içeriğinde; toprağı oluşturan unsurlar açıklanarak örnekler verildi. Ardından topraklar zonal, azonal ve intrazonal olarak 3’e ayrılarak alt başlıkları incelenmeye başlandı. Arada sorular çözerek konu bütünlüğü sağlandı.

Sedat TAKICI (Felsefe)
Bilgi felsefesinin kaynağı problemi ,bilgi felsefesinin değeri ve ölçütü konusu sorularla desteklenerek pekiştirilmiştir.

Aysun Genççakır ( Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni )
Kuranı kerimde ismi geçen genç sahabileri ve ilim ve ahlaklarını tanıdı.
Ünite değerlendirme soruları ile konuyu pekiştirdi.

Semra Günay (Fizik)
Şubat ayında Fizik dersinde Dalga konusu işlenmeye başlandi. Titreşim periyot frekans dalga boyu gibi temel kavramlar verildi. Dalgaların çeşitleri örneklerle açıklandı. Periyodik dalgalar ve atmalara örnekler verildi.

Aysun YILDIZ (Kimya)
Subat ayında kimya dersinde karışımlar ünitesinden, heterojen karışımlar konusu işlendi. Süspansiyon, emülsiyon, aerosol, adı karışım ve kolloid karışımların tanımları öğrenildi. Kitabimizdan gerekli testler çözüldü. Pekiştirme yapıldı.

Songül Ceran (Biyoloji)
Şubat ayı Biyoloji ders içeriginde Mendelin kalıtım ilkeleri üzerinde duruldu. Monohibrit Çaprazlama ile ilgili bolca örnek çözülerek öğrencilerim Mendel Genetiği’ni kavramaları sağlandı. Üniteye devam edilecektir. öğrencilerden bol soru çözmeleri beklenmektedir

Önceki Aylara Ait Bültenler