10A Sınıfı Kasım Ayı Bülteni

This Post Has 13 Comments

 1. ÖZCAN KARABAĞ matematik öğretmeni

  Fonksiyonlar konusu tamamen bitirildi.

 2. Mert Emre Yıldız - Müzik Öğretmeni

  10 Kasım Atatürk’ü anma programı için 2 tane koro şarkısı çalışıldı ve sahnelendi. Ara tatil sonrası ise nota ve ritim çalışması ile birlikte müzik yapma fikrinin oluşması, çift ses tınlatabilmek üzerine çalışmalar, belirlenen ritim üzerine uyum çalışması yapılır.

 3. Aslı Tunca/ Felsefe Öğretmeni

  Akıl Yürütme ve Argümantasyon
  Akıl yürütmenin temel kavramları
  Dili doğru kullanmanın önemi
  Dilin işlevi

 4. Aysun yıldız

  Kimyasal tepkimeler ve denklemler konusu bitirildi . 3. Ünitemiz olan karışımlar konusuna geçildi .

 5. Ebru Erdoğan /FİZİK ÖĞRETMENİ

  1. Üniteden Manyetik alan konusu ve elektromıknatıslar işlendi. 2. Üniteden katı basınç kuvveti, katı basıncı , sıvı basıncı ve sıvı basınç kuvveti konuları işlendi.

 6. Samiye YILDIRIM/ TARİH

  Kasım ayı içersinde; Osmanlı Beyliği’nin devletleşme sürecini Bizans’la olan ilişkileri, . Rumeli’deki fetihler ile iskân (şenlendirme) ve istimâlet politikalarının amaçları, Osmanlı Devleti’nin Anadolu’da Türk siyasi birliğini sağlamaya yönelik faaliyetlerini ve sonuçları konusu işlendi.

 7. Songül Ceran / Biyoloji

  Kasım ayı Biyoloji dersi içeriğinde; Mayoz bölünme evreleri şema üzerinde öğrenildi. Mayoz bölünmenin eşeyli üreyen canlılar için önemi üzerinde duruldu. Eşeyli üreme örneklerle açıklandı. Kalıtımın genel ilkeleri öğrenilmeye başlanıldı.

 8. Büşra USLU- Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni

  Servetifünun Döneminde Hikâye ve Yazarları, Milii Edebiyat Döneminde Hikâye ve Yazarları, Modern(Batılı) Hikâye Anlayışında Bazı Kavramlar ve Fiilimsi üniteleri işlendi.

 9. Sibel Erkan

  Sirtaki
  Ritim çalışmaları yapıldı.
  Başlangıç seviye adım çalışmaları yapıldı.
  Öğrendiğimiz adımlar müzik eşliğinde tekrar edildi.

 10. Handan TEPE

  Türkiye’de dış kuvvetler, Türkiye’nin ana yerşekilleri konuları işlendi.

 11. Sümeyye Sarıhan / Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

  Kur’an’dan mesajlar: Rum Suresi 18-27. Ayetler, Kur’an’ı Kerim’de gençler, Bir genç olarak Hz. Muhammed konuları işlendi.

 12. Gokce Taskin/Zeynep Zengin

  Kasim ayinda Focus kitabimizin ikinci ve ucuncu unitesi yapildi. Dilbilgisi konulari olarak past/present modal verbs ve used to konulari islendi. Sinif icinde alistirmalar yapilarak konular pekistirildi.

 13. Orhan Demir - Beden Eğitimi Öğretmeni

  Eğitsel oyunlar oynandı. Kardiyo hareketleri yapıldı. Antrenman merdiveninde ritmik çalışmalar yapıldı. Dayanıklılık ve koordinasyonu geliştiren antrenmanlar yapıldı.

Yoruma kapalı.