11D Sınıfı Aralık Ayı Bülteni

Sınıfımızda bu ay yapılan eğitsel çalışmaları bu sayfada bulabilirsiniz.

This Post Has 9 Comments

 1. Handan tepe

  Aralık ayı Coğrafya 11. sınıf dersi içeriğinde Hava Durumu-İklim konusuna giriş yapıldı. Sıcaklığın dağılışını etkileyen faktörlerden nem, karasallık-denizellik, yükselti, bakı, eğim, rüzgarlar, enlem ve okyanus akıntıları alt başlıkları incelendi. Sıcaklık konusunun devamı olarak basınç tanımı yapıldı ve basıncın dağılışını etkileyen faktörler anlatılarak konu ile alakalı çıkmış soru örnekleri verildi. Yüksel ve alçak basınç alanlarının Dünya üzerindeki dağılış alanları sebepleri ile birlikte çizilerek anlatıldı ve rüzgarlar konusuna giriş yapıldı.

 2. Anonim

  SEMA SAĞLAM
  ARALIK 26, 2020 AT 1:04 PM
  TARİH ÖĞRETMENİ SEMA SAĞLAM
  Aralık ayında İslam Tarihi ünitesine giriş yapıldı.Hz.Muhammet Dönemi ve savaşları hakkında bilgi verildi.Dört Halife Devrine geçildi.

 3. sedat TAKICI

  M.Ö 2.yy ile 15.yy arasi Hiristiyan ve Islam felsefesinin genel özellikleri,temel problemleri ,akıl inanç ilişkisi sorularla desteklenerek ikinci ünite bitirilmiştir.

 4. Erhan Çelik - Türkçe

  9. fasikülde yer alan İSİM-ZAMİR-SIFAT-ZARF konuları işlendi. Konuların tüm pekiştirme soruları öğrencilere çözüldü. 9. soru fasikülünde bu konuların sorularının çözülmesi istendi.

 5. yunus karakuş

  Bağlaç testleri çözülüyor. Grammar Activity 5.

 6. Soner Boyacıoğlu

  Do&Check 2 kitabında 12 ünite bitti (Yakın anlam- Türkçe/ İngilizce çeviri- İngilizce/Türkçe çeviri- Durum Soruları- Diyalog Tamamlama- Cloze Test- Paragraf Tamamlama- Anlam Bütünlüğünü Bozan- Okuma Parçaları toplam 120 soru). Skills Testlere başlandı.

 7. Aysun Genççakır (AF Kraliçesi)

  Din kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
  Aysun Genççakır (AF Kraliçesi)
  Siyeri Nebi ünitesine geçildi
  Hz Muhammedin Sav🌹hayatını tanıdı
  Hz Muhammedin sav 🌹örnek şahsiyetini ve prygamberlikle ilgili görevlerini tanır açıklar
  Hz Muhammed’e sav🌹Bağlılık ve itaatin önemini Allah cc katındaki değerini ayet ve hadisler ile tanır ve yorumlar
  Ahzab suresi 45.ve 46. Ayetleri tefsiri yapıldı anlayıp yorumlandı

 8. Naz Aksay

  İngilizce – Kelime Dersi
  Aralık ayında 2. kelime dergisinden 3 yeni bölüm işlendi ve tekrar edildi. Alıştırmalar tamamlandı. 3 tane 40’ar soruluk kelime testi çözüldü.

 9. Matematik

  Aralık ayında matematik derslerinde 2. fasikülümüzü bitirip 3. fasiküle giriş yaptık ve bunun yanında 2. fasikülde bulunan fasikül bitirme sorularını yapıp 2. fasiküle ait tekrarlarımızı yapıp konuları iyice pekiştirdik ayrıca geçmiş yıllarda sorulmuş TYT-AYT sorularıyla beraber konunun tam olarak kavranmasını sağladık. Bazı derslerimizde ise geriye dönük olarak 1. Fasikül soru kitabından temeli sağlamlaştırmak adına ise testler ve yaprak testlerle devam ettik.

  Bu ay işlenen konular ise şunlardır:

  Rasyonel Sayılara Giriş
  Rasyonel Sayılarda Dört İşlem
  Ondalık Sayılar
  Rasyonel Sayılarda Sıralama
  Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklemler
  Birinci Dereceden İki Bilinmeyenli veya Daha Fazla Bilinmeyenli Denklemler

Bir cevap yazın