12C Sınıfı Eylül Ayı Bülteni

Sınıfımızda Eylül ayında yapılan eğitsel çalışmaları bu sayfada bulabilirsiniz.

This Post Has 7 Comments

 1. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi :Aysun Genççakır

  İnanç konusu
  İman nedir iman çeşitleri
  İnanma biçimleri tanıtıldı
  önemli konular hakkında sınav odaklı notlar tutuldu

 2. Tarih öğretmeni Sena Sağlam

  Avrasya da ilk Türk izleri,Ortaçağda Avrupa ünitesi işlendi.Üniteyle ilgili konu kavrama testleri ve pekiştirme soruları çözüldü.

 3. Naz Aksay

  Gramer Dersi
  İlk dilbilgisi konusu olan Pronouns testleri ders içinde çözülerek bitirildi ve konu tekrarı yapıldı.
  İkinci konu olan Tenses konusuna geçildi. Konu anlatımı bitti ve ders içinde 20 soruluk yaprak testler vasıtasıyla konu pekiştirildi. 7 tane test çözüldü ve ders içinde sorular açıklandı. Önümüzdeki haftaya Grammar Question Bank – Tenses testleri ödev olarak verildi. Kontrol edilecek.

 4. Yağmur Bozkurt

  Türkçe:
  Sözcükte anlam ve cümlede anlam konulari işlendi ve örnek sorulari sınıfta çözüldü, soru kitabından ödevleri verilip kontrol edildi.Ardından Paragraf konusu bitirildi. Böylece Türkçenin anlam bilgisi ayağı tamamlanmış oldu. Kasım ayının ikinci haftasında teslim edilmek üzere öğrencilere paragraf soru bankasından ödev verildi.
  İlk dil bilgisi içeriği olan Ses Olayları konusuna başlandı.

 5. Handan Tepe

  Coğrafya dersinin Eylül ayı içeriğinde Paralel ve meridyen etkileri konuşularak saat hesaplamaları yapıldı. Ülkelerin bulunduğu Ulusal Saat Dilimleri (GMT) ‘nin ayarlanma mantığı verilerek, Türkiye’nin bulunduğu matematik konum hakkında bilgi verildi. Coğrafi koordinat konusu işlendi ve Dünya’nın günlük-yıllık hareketlerinin sonuçları işlendi. Mevsimlerin başlangıç tarihleri ve aydınlanma çizgisi ilişkisi incelendi.

 6. Soner Boyacıoğlu

  Skills Dersi
  Practise & Progress kitabı ve Skills testleri 1 ve 2 çözüldü öğrencilere Cümle tamamlama, Çeviri, Paragraf, Anlam Bütünlüğü Bozan Cümle, Paragraf Tamamlama ve Anlamca En Yakın Cümle bölümlerinin nasıl çözülmesi gerektiği anlatıldı.

 7. Anonim

  Vocab test 6 kelimeleri verildi. Vocab test 5 kahoot aktivitesiyle tekrarlandı.

Bir cevap yazın