12F Sınıfı Eylül Ayı Bülteni

Sınıfımızda Eylül ayında yapılan eğitsel çalışmaları bu sayfada bulabilirsiniz.

This Post Has 7 Comments

 1. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi:Aysun Genççakır

  İnanç konusu
  İman nedir iman çeşitleri
  İnanma biçimleri tanıtıldı
  önemli konular hakkında sınav odaklı notlar tutuldu

 2. Naz Aksay

  Gramer Dersi
  İlk dilbilgisi konusu olan Pronouns testleri ders içinde çözülerek bitirildi ve konu tekrarı yapıldı.
  İkinci konu olan Tenses konusuna geçildi. Konu anlatımı bitti ve ders içinde 20 soruluk yaprak testler vasıtasıyla konu pekiştirildi. 7 tane test çözüldü ve ders içinde sorular açıklandı. Önümüzdeki haftaya Grammar Question Bank – Tenses testleri ödev olarak verildi. Kontrol edilecek.

 3. Yağmur Bozkurt

  Türkçe:
  Sözcükte anlam ve cümlede anlam konulari işlendi ve örnek sorulari sınıfta çözüldü, soru kitabından ödevleri verilip kontrol edildi.
  Ardından Paragraf konusu bitirildi. Böylece Türkçenin anlam bilgisi ayağı tamamlanmış oldu. Kasım ayının ikinci haftasında teslim edilmek üzere öğrencilere paragraf soru bankasından ödev verildi.
  İlk dil bilgisi içeriği olan Ses Olayları konusuna başlandı.

 4. Yaşar Biter

  Skills dersi: 1) reading testleri( 1-9) tamamlandı 2)practice And progress dersinde tüm soru teknikleri ve yöntemleri verilerek testlerin tamamı bitirildi. 3) skills testleri( 1-3) kelime ve soru çözüm teknikleriyle tamamlandı 4) Activity journal dergisinden cümle tamamlama soruları devam etmekte.

 5. Handan Tepe

  Coğrafya dersinin Eylül ayı içeriğinde Paralel ve meridyen etkileri konuşularak saat hesaplamaları yapıldı. Ülkelerin bulunduğu Ulusal Saat Dilimleri (GMT) ‘nin ayarlanma mantığı verilerek, Türkiye’nin bulunduğu matematik konum hakkında bilgi verildi. Coğrafi koordinat konusu işlendi ve Dünya’nın günlük-yıllık hareketlerinin sonuçları işlendi.

 6. Soner Boyacıoğlu

  Kelime Dersi
  Kelime kitabından Part 1 Session 1-2-3-4 deki kelimelerin anlamları ve eş anlamları verilip alıştırmaları yapıldı. Çıkmış bir paragraf üzerinden akademik çeviri nasıl yapılır öğretilmeye başlandı.

 7. Ümit COŞGUN (Tarih)

  İnsanlığın Hafızası Tarih” adlı ünite içerisinde yer alan; tarihin tanımı, tarihi olay ve olgu, tarih biliminin yöntemi, tarihe yardımcı bilimler, zaman ve takvim konuları tamamlandı. Aynı ünitenin konu tamamlama testleri çözüldü. 2020 yılından başlayarak ÖSYM’nin, üniteyle ilgili son on yılda sorduğu sorular analiz edildi.
  “İnsanlığın İlk İzleri ve İlkçağ’da Medeniyet Havzaları” adlı ünite içerisinde yer alan; Mezopotamya, Anadolu, Mısır, Doğu Akdeniz, Ege – Yunan uygarlıkları ve dünya medeniyetine katkıları başlıkları işlendi.
  İlk iki ünite ile ilgili soru bankası testlerinin çözümü ödev olarak verildi.
  “Ortaçağ’da Avrupa ve Avrasya’da Türk İzleri” adlı ünite içerisinde yer alan; Kavimler Göçü ve Feodalite başlıkları tamamlandı. “İlk Türk Devletleri” başlığına giriş yapıldı.

Bir cevap yazın