OCAK

Sema Sağlam/Tarih Öğretmeni
Milli Mücadele Hazırlık Dönemi ünitesi işlendi.Konutla ilgili çıkmış sorular çözüldü.9.fasikülden konu tamamlama testleri çözülerek konu pekiştirildi.
YAŞAR BİTER
SKILLS DERSİ 2. Kargo tamamlandı ( Practice and Progress 2, Activity Journal 2, (5-6) Skills test, Consolidation Tests (3-4) All Question Types ödevlendirme yapılmaktadır! 3. Kargo dan devam edilecek! Ekstra Kaynak kullanımı çalışmaları yapılmaktadır.
Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Aysun Genççakır
Siyer ve islam tarihi ünitesine genel tekrar yapıldı

Vahiy ve akıl ünitesinin içeriği ile konulara devam ediliyor

yunus karakuş
Gerund&Infinitive ve Participle konu testleri bitti. NOUN CLAUSE (İsim Cümlesi) konu anlatımına başlandı.
MATEMATİK
Ocak Ayı içinde 4. fasikül bitirilip 5. fasikülümüz olan Çarpanlara Ayırma konusuna geçildi. İşlenen konuları gerek test, gerek geçmiş yıllarda sorulmuş YGS-TYT soruları, gerekse etkili test teknikleri kullanılarak öğrencilerimize aktarımı sağlanmıştır. Yaprak testlerimiz ile ödevlendirme yapılmış olup, Soru-Çözüm etüdlerimizle de öğrencilerimizin yorumlayamadığı sorular cevaplandırıldı. Haftalık Konu Anlatım Tekrar Etüdleri ile geçmişte anlatılan konuları yeniden anlatarak öğrencilerimizin konulardaki sürekliliği sağlanmaya çalışılmıştır.

İŞLENEN KONULAR
Üslü İfade Kavramı
Üslü Sayılarda Dört İşlem
Üslü Denklemler
Üslü Eşitsizlikler
Köklü İfade ve Kökten Kurtarma
Köklü Sayılarda Dört İşlem
Köklü İfadelerle İlgili Özellikler
Paydayı Rasyonel Yapma
Çarpanlara Ayırma
Özdeşlikler
Rasyonel İfadelerin Sadeleştirilmesi
Değişken Değiştirme ve Terim Ekleyip Çıkarma Yöntemiyle Çarpanlara Ayırma

Naz Aksay
İngilizce – Kelime Dersi

İkinci kelime kitabı tamamen işlendi, alıştırmalar ve testler çözüldü. Tüm kelimelerle ilgili pratik yapıldı. Önümüzdeki süreçte bu kelimelerden quiz yapılacak.
4 tane yaprak test öğrencilerle birlikte çözüldü ve sorular tek tek açıklandı.
Önümüzdeki haftadan itibaren üçüncü kelime kitabımıza başlayacağız.

Erhan Çelik – Türkçe

Aralık ayı içinde sözcük türleri konularını işleyerek 9. Fasikülü bitirdik. Fasiküldeki tüm pekiştirme soruları öğrencilere çözüldü ve ekstra sorularla öğrenciler desteklendi. Soru bankasında 9. Fasikülün çözülmesi istendi.

sedat TAKICI

Ahlak felsefesi özellikleri,temel problemleri ve temel kavramları sorularla pekiştirilerek anlatıldı. Din felsefesinin temel kavramlari temel problemlerine giriş konusu işlendi .

ARALIK

SEMA SAĞLAM

Aralık ayında Osmanlı Kültür ve Medeniyeti ünitesi işlendi.Bu üniteyle ilgili çıkmış sorular çözüldü.Ayrıca XX.yy Osmanlı Çöküş Dönemi;Trablusgarp ve Balkan Savaşları konularına giriş yapıldı.

Sedat TAKICI
Varlik felsefesinin yapısı,temel problemleri,varlığın niceliksel ve niteliksel ozellikleri sorularla pekiştirildikten sonra bilgi felsefesinde bilginin imkanı,bilginin kaynağı,bilginin değeri ve bilginin ölçütü problemi sorularla desteklenerek ders anlatımı gerçekleştirilmiştir.

Yaşar BİTER

INGİLİZCE-SKILLS DERSİ 1) 2. Kargo dan Prestige Practice and Progress 2 dergisi ( 120 soru) tamamlandi. 2) Prestige Activity Journal 2 Dergisi ( 238 soru) CLOZE TESTS soru Çözümleri devam ediyor. Son 38 soru kaldı bitmek üzere. Activity Journal 2 dergisi bitirildikten sonra SKIILS ve PARAGRAPH Testlerine başlanacak.

Erhan Çelik 

9. fasikülde yer alan İSİM-ZAMİR-SIFAT-ZARF konuları işlendi. Konuların tüm pekiştirme soruları öğrencilere çözüldü. 9. soru fasikülünde bu konuların sorularının çözülmesi istendi.

BÜLENT AYDIN

Bu ay coğrafya derslerimizde iklim bilgisi konusu tamamlandı konuya ilişkin çıkmış sorular çözüldü üniversite sınavında neler çıkabileceği hakkında değerlendirilmeler yapılarak konu tamamlandı. Soru bankamızdaki ve föylerimizdeki çoktan seçmeli sorular ödev olarak verildi.

yunus karakuş

Relative Clause konu anlatımı bitti. Testleri uygulanıyor. Ayrıca LYS 5 ve YDT’de çıkmış bağlaç soruları çözülüyor.

Aysun Genççakır
Din kültürü Ve Ahlak Bilgisi 

Hz Muhammed sav🌹hayatını tanır
Örnek şahsiyetini tanır
Gazve ve seriyelerini tanır
Ehlibeytini tanır
Peygamberlik ilgili görevlerini ve bu ünitede geçen ösym nin soru değerinde gördüğü önemli kavramları tanıyor sorular ile pekiştirir

Naz Aksay

İngilizce – Kelime Dersi
Aralık ayında yeni kelime kitabının ilk 300 kelimesi işlendi. Alıştırmalar tamamlandı. Kelimeler tekrar ediliyor ve kitabın içindeki testler çözülerek pratik yapılıyor.

Matematik

Aralık ayında matematik derslerinde 3. fasikülümüzü bitirip 4. fasiküle giriş yaptık ve bunun yanında 3. fasikülde bulunan fasikül bitirme sorularını yapıp 3. fasiküle ait tekrarlarımızı yapıp konuları iyice pekiştirdik ayrıca geçmiş yıllarda sorulmuş TYT-AYT sorularıyla beraber konunun tam olarak kavranmasını sağladık. Bazı derslerimizde ise geriye dönük olarak yaprak testlerle devam ettik.

Bu ay işlenen konular ise şunlardır:

Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Eşitsizlikler
Eşitsizlik Özellikleri İle İlgili Uygulamalar
Mutlak Değer Kavramı ve Özellikleri
Mutlak Değerli Denklemler
Mutlak Değerli Eşitsizlikler
Üslü İfade Kavramı
Üslü Sayılarda Dört İşlem
Üslü Denklemler
Üslü Eşitsizlikler

KASIM

Naz Aksay

İngilizce – Kelime Dersi
Kasım ayında 1.kelime kitabı tamamen bitti. 600 kelimenin alıştırmaları, pratiği, tekrarı ve quizleri tamamlandı. Yaprak testler öğrencilerle birlikte çözüldü. Öğrencilerin anlamını bilmediği kelimelerin üzerinde duruldu.
Son haftada 2. kelime kitabına başlandı. İlk 100 kelime alıştırmalarıyla birlikte işlendi ve tekrar edildi.
Ayrıca öğrencilerle sınavda çıkan en önemli 1000 kelime listesi paylaşıldı. Önümüzdeki haftadan itibaren, hem kitaptan hem de paylaşılan listeden kelime çalışacağız.

Yaşar Biter 
Skills Dersi- 1) 1. Kargonun tüm çalışmaları bitti. 2) 2. Kargo ( practice And progress dergisinden 3 testten devam edilmektedir

Yunus karakuş 
Bağlaç konu anlatımı bitti, grammarir testler uygulanıyor. Gerekli görüldüğünde kısa konu anlatımı yapıyorum, bağlaçlarla ilgili.

Erhan Çelik – Türkçe 
Kasım ayı içinde 7 fasikülde yer alan ses-yazım-noktalama konuları bitirildi. Fasikülde yer alan konunun tüm soruları öğrencilere ayrıntılı şekilde çözüldü. 8. Fasikül yapı konusuna giriş yapıldı, konu temel özellik taşıdığından ayrıntılı bir şekilde işlenmeye devam ediyor. Öğrencilere soru bankası fasiküllerinden 7 nin tamamen çözülmesi istendi

Matematik 
Kasım Ayı içinde Sayılar konusunu anlatan 2 nolu föyümüze ait ufak tekrarlar yaptık. İşlenen konuları gerek test, gerek geçmiş yıllarda sorulmuş YGS-TYT-AYT soruları,gerekse etkili test teknikleri kullanarak öğrencilerimize anlatımını yaptık.Bunun yanı sıra 3. föyümüz olan Birinci Dereceden Denklem, Eşitsizlik ve Mutlak Değer fasikülümüze giriş yaptık. Ayrıca dağıttığımız yaprak testlerle beraber konuları iyice pekiştirdik.
İşlenilen ve tekrar edilen Konular ise şöyledir:
Rasyonel Sayılar
Ondalıklı Sayılar
Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklemler
Birinci Dereceden İki Bilinmeyenli veya Daha Fazla Bilinmeyenli Denklemler

SEMA SAĞLAM
Kasım ayında 3.fasiküle ait TÜRK/İSLAM TARİHİ ÜNİTESİ işlendi.Üniteyle ilgili pekiştirme soruları ve üniversite de konuyla ilgili çıkmış sorular çözüldü.Üniteyle ilgili testler ödev verildi.

Bülent Aydın
Dünya’nın hareketleri konusunu ve harita bilgisi konusu tamamlandı. Konuya ilişkin soru bankamızdan ödevler verildi çıkmış sorular çözüldü ve neler nasıl karşımıza çıkabilir noktasında gerekli uyarılar yapıldı. İklim bilgisi konusuna girildi atmosfer ve özellikleri ayrıca sıcaklık konusu işlendi. Soru bankasından ödev verildi.

Sedat TAKICI 
Varlık felsefesinin genel özellikleri,varlığı bilime göre ve felsefeye göre karşılığı,varlığı ideal ve reel olarak değerlendirilmesi ve var olup olmadığı konusunu sorularla pekistirerek ders anlatımı gerçekleştirilmiştir.

Aysun Genççakır 
Din kültürü ve Ahlak bilgisi
Kelam ünitemizden sonra artık Fıkıh ünitemize geçiş yaptık Fıkıh konusunda geçen ibadet muamelat hükümlerini öğreniyor
İbadetin önemi ve mahiyeti konusu
Hadesten taharet konusu olan abdest ve hükümleri farz sünneti ,Gusül,teyemmüm hükümleri farz sünneti öğrendi
Namazın mahiyeti önemi ve konu ile ilgili ösym nin sorabileceği ayet ve hadislerin üzerinde konu çalışması yapılarak gelecek soruları nasıl yorumlayacağını öğrendi
Ösym nin yokladığı Namazın dışındaki ve içindeki farzları uzaktan eğitim olması münasebeti ile uygulamalı video slaytlar ile pekiştirerek sundum ve çok kalıcı şekilde tekrarı yapılarak öğrendiler

EKİM

  1. Gramer Dersi

   1. Passive Causative konu anlatımı ve test çözümleri bitti. Çıkmış sorular çözüldü. Bağlaçlar konusuna geçildi. KOnu anlatımı yapılıyor. Yunus Karakuş

  Skills Dersi

  Skills Dersi: 1) skills tests ( 1-2-3-4-5-6 -8-10-11/450 soru) tamamlandı 2) Reading winner ( 1-12/ 24 paragraf ve prestige reading test ( 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10/ 20 paragraph) tamamlandı 3) practice and progress dergisi( 225 soru) ve Activity Journal 1(250 soru) tamamlandı 4) 2017 YDS sınav soruları ( 80 soru ) tamamlandı 5) Restatement test ( 50 soru) tamamlandı 6) Grammar( 60 soru) tamamlandı. 7) consolidation test ( 1-2 / 100 soru) tamamlandı 8) Ek kaynak soru çözümü devam ediyor Yaşar Biter

   1. Kelime Dersi

    Ekim ayında Vocabulary Studies 1 kelime kitabından 300 kelimeye çalışıldı, kelimelerin eş/zıt anlamları ve kullanımları öğrencilerle paylaşıldı. Kitaptaki alıştırmalar çözüldü ve cevaplandı. Aynı zamanda yaprak testlerden de 6 adet test (120 soru) ders içinde uygulandı ve öğrencilerin zorlandığı soruların ve kelimelerin üzerinden geçildi. Ayrıca 100 kelimenin içinden seçilmiş kelimelerin sorulduğu bir quiz yapıldı, kontrol edilip öğrencilere geri dağıtıldı. Naz Aksay

 1.  
TÜRKÇE

Ekim ayı boyunca paragraf anlam ve ses-yazım konuları işlendi. Konu Anlatım Fasikülü 5-6-7 de yer alan tüm pekiştirme soruları öğrencilere çözüldü. Etütlerle daha önce işlenen konuların tekrarına başlandı. Soru Bankası Fasikülünde işlediğimiz konuların çözülmesi istendi. Erhan Çelik

MATEMATİK

Ekim Ayı içinde Sayılar konusunu anlatan 2 nolu föyümüzü bitirdik. İşlenen konuları gerek test, gerek geçmiş yıllarda sorulmuş YGS-TYT-AYT soruları,gerekse etkili test teknikleri kullanarak öğrencilerimize anlatımını yaptık.
İşlenilen Konular ise şöyledir:
Bölme İşlemi
Bölünebilme Kuralları
Asal Çarpanlara Ayırma
Obeb Okek Bulma
Günlük Hayatta Periyodik Olarak Tekrar Eden Problemler
Rasyonel Sayılar
Ondalıklı Sayılar

TARİH

Ekim ayında 1 ve 2. soru fasiküllerinde ki sorular çözüldü.3.fasikül yani İslamın doğuşu,türklerin islamiyeti kabulü ve ilk türk islam devletleri ünitesinin kültür ve medeniyet kısmı işlendi.Hz.Muhammed dönemi,Dört Halife Devri,Emeviler ve Abbasiler ünitesi tamamlandı.konuyla ilgili çıkmış sorular çözüldü. Sema Sağlam

COĞRAFYA

TYT konularımızdan Dünya’nın şekli ve Hareketleri konusu tamamlandı. Harita bilgisi konusu yarılandı. Soru bankamızdan ve çalışma kitabımızdan konuya ilişkin sorular ile bu güne kadar üniversite sınavında çıkmış sorular ödev olarak verildi. Öğrencimizin yapamadığı sorular açıklandı. Çoktan seçmeli soru çözüm teknikleri konularla ilişkilendirilerek çözüldü bu bağlamda şıklar arasında farktan gitme, soruyu ters düz etme, eleme yöntemi üzerinde özellikle duruldu. Derslerde işlenen konuya ilişkin çevremizden çokça örnekler verildi. Çıkması muhtemel sorular üzerinde disiplinli ve aynı zamanda demokratik bir ortamda beyin fırtınası, soru cevap yöntemleri sıklıkla kullanıldı. Bülent Aydın

FELSEFE

Felsefe de felsefeyi tanima, anlama ve işlevi üzerinde duruldu.1.unite bitti.Ogrencilerin derse katilimi ve ilgisi gayet iyi .Guzel bir uyum sağlandı. Sedat Takıcı

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ

Allaha iman ve Allahın varlı birliğinin delilleri
Allahın zati ve subuti sıfatları

Meleklere iman ve görevli melekleri tanıdı. Aysun Genççakır

EYLÜL

İNGİLİZCE

 1. Gramer Dersi

  1. Modals konu anlatımı bitti. Gr.Test 11-12-13 ve Gr.Activity 3 yapıldı.Yunus Karakuş

Skills Dersi

1) reading( 1-12) testler tamamlandı 2) Activity Journal ve practice and progress testleri ( 225/ 125) soru test teknikleri ve kelime çalışmaları ile tamamlandı. 3) skills ve consolidation testleri ( 200/ 100) sorulari cozuldu. YDS -2017 deneme sinavi sorularina baslanacak Yaşar Biter

 1. Vocabulary Studies 1 kitabındaki ilk 450 kelimeye çalışıldı ve kitaptaki alıştırmalar ders içinde ve öğrencilere ödev verilerek uygulandı. Tüm kelimelerin anlamları, kullanımları, eş anlamlı ve zıt anlamlıları üstünde duruldu. İlk 200 kelimeyi kapsayan 2 farklı quiz uygulandı, sonuçlar öğrencilerle paylaşıldı.

  20 soruluk yaprak testlerden 6 adet uygulandı. Testlerdeki önemli ve bilinmeyen kelimelerin üstünde duruldu ve pratik yapıldı. Naz Aksay

TÜRKÇE

Anlam bilgisi konusu olan Sözcük Anlam-Cümle Anlam-Anlatım Yöntemleri konuları bitirildi. Konu anlatım fasiküllerinde 1-2-3-4-5 bu konulara ait tüm sorular öğrencilerle birlikte çözüldü. Soru Bankalarında bu konularla ilgili bölümlerin çözülmesi ödev olarak bildirildi. Erhan Çelik

MATEMATİK

Eylül Ayı içinde Sayılar konusunu anlatan 1 nolu föyümüzün tamamı işlenmiş olup içeriğindeki konulara gerek test, gerek geçmiş yıllarda sorulmuş YGS-TYT-AYT soruları, gerekse etkili test teknikleri kullanılarak öğrencilerimize aktarılmıştır.
İşlenilen Konular ise şöyledir:
Tam Sayılarda Dört İşlem
Sayı Kümeleri
Tek ve Çift Sayılar
Asal ve Aralarında Asal Sayılar
Ardışık Sayılar
Faktöriyel
Sayı Basamakları

TARİH

   1. Avrasya da ilk Türk izleri ve Ortaçağda Avrupa ünitesi işlendi.Üniteyle ilgili konu kavrama ve pekiştirme soruları çözüldü. Ümit Coşgun

  1. DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ

İnanç konusu
İman nedir iman çeşitleri
İnanma biçimleri tanıtıldı

önemli konular hakkında sınav odaklı notlar tutuldu. Aysun Genççakır