12H Sınıfı Aralık Ayı Bülteni

Sınıfımızda bu ay yapılan eğitsel çalışmaları bu sayfada bulabilirsiniz.

This Post Has 9 Comments

 1. Anonim

  SEMA SAĞLAM
  ARALIK 26, 2020 AT 1:07 PM
  Aralık ayında Osmanlı Kültür ve Medeniyeti ünitesi işlendi.Bu üniteyle ilgili çıkmış sorular çözüldü.Ayrıca XX.yy Osmanlı Çöküş Dönemi;Trablusgarp ve Balkan Savaşları konularına giriş yapıldı.

 2. Sedat TAKICI

  Varlik felsefesinin yapısı,temel problemleri,varlığın niceliksel ve niteliksel ozellikleri sorularla pekiştirildikten sonra bilgi felsefesinde bilginin imkanı,bilginin kaynağı,bilginin değeri ve bilginin ölçütü problemi sorularla desteklenerek ders anlatımı gerçekleştirilmiştir.

 3. Yaşar BİTER

  INGİLİZCE-SKILLS DERSİ 1) 2. Kargo dan Prestige Practice and Progress 2 dergisi ( 120 soru) tamamlandi. 2) Prestige Activity Journal 2 Dergisi ( 238 soru) CLOZE TESTS soru Çözümleri devam ediyor. Son 38 soru kaldı bitmek üzere. Activity Journal 2 dergisi bitirildikten sonra SKIILS ve PARAGRAPH Testlerine başlanacak.

 4. Erhan Çelik - Türkçe

  9. fasikülde yer alan İSİM-ZAMİR-SIFAT-ZARF konuları işlendi. Konuların tüm pekiştirme soruları öğrencilere çözüldü. 9. soru fasikülünde bu konuların sorularının çözülmesi istendi.

 5. BÜLENT AYDIN

  Bu ay coğrafya derslerimizde iklim bilgisi konusu tamamlandı konuya ilişkin çıkmış sorular çözüldü üniversite sınavında neler çıkabileceği hakkında değerlendirilmeler yapılarak konu tamamlandı. Soru bankamızdaki ve föylerimizdeki çoktan seçmeli sorular ödev olarak verildi.

 6. yunus karakuş

  Relative Clause konu anlatımı bitti. Testleri uygulanıyor. Ayrıca LYS 5 ve YDT’de çıkmış bağlaç soruları çözülüyor.

 7. Aysun Genççakır (AF Kraliçesi)

  Din kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
  Aysun Genççakır (AF Kraliçesi)
  Hz Muhammed sav🌹hayatını tanır
  Örnek şahsiyetini tanır
  Gazve ve seriyelerini tanır
  Ehlibeytini tanır
  Peygamberlik ilgili görevlerini ve bu ünitede geçen ösym nin soru değerinde gördüğü önemli kavramları tanıyor sorular ile pekiştirir

 8. Naz Aksay

  İngilizce – Kelime Dersi
  Aralık ayında yeni kelime kitabının ilk 300 kelimesi işlendi. Alıştırmalar tamamlandı. Kelimeler tekrar ediliyor ve kitabın içindeki testler çözülerek pratik yapılıyor.

 9. Matematik

  Aralık ayında matematik derslerinde 3. fasikülümüzü bitirip 4. fasiküle giriş yaptık ve bunun yanında 3. fasikülde bulunan fasikül bitirme sorularını yapıp 3. fasiküle ait tekrarlarımızı yapıp konuları iyice pekiştirdik ayrıca geçmiş yıllarda sorulmuş TYT-AYT sorularıyla beraber konunun tam olarak kavranmasını sağladık. Bazı derslerimizde ise geriye dönük olarak yaprak testlerle devam ettik.

  Bu ay işlenen konular ise şunlardır:

  Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Eşitsizlikler
  Eşitsizlik Özellikleri İle İlgili Uygulamalar
  Mutlak Değer Kavramı ve Özellikleri
  Mutlak Değerli Denklemler
  Mutlak Değerli Eşitsizlikler
  Üslü İfade Kavramı
  Üslü Sayılarda Dört İşlem
  Üslü Denklemler
  Üslü Eşitsizlikler

Bir cevap yazın