OCAK

YAŞAR BİTER

SKILLS DERSİ 2. Kargo tamamlandı ( Practice and Progress 2, Activity Journal 2, (5-6) Skills test, Consolidation Tests (3-4) All Question Types ödevlendirme yapılmaktadır! 3. Kargo dan devam edilecek!

Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Aysun Genççakır

Siyer ve islam tarihi ünitesine genel tekrar yapıldı
Vahiy ve akıl ünitesinin içeriği ile konulara devam ediliyor

yunus karakuş

Gerund&Infinitive konu anlatımı yapılıyor.

MATEMATİK

Ocak Ayı içinde 4. fasikül bitirilip 5. fasikülümüz olan Çarpanlara Ayırma konusuna geçildi. İşlenen konuları gerek test, gerek geçmiş yıllarda sorulmuş YGS-TYT soruları, gerekse etkili test teknikleri kullanılarak öğrencilerimize aktarımı sağlanmıştır. Yaprak testlerimiz ile ödevlendirme yapılmış olup, Soru-Çözüm etüdlerimizle de öğrencilerimizin yorumlayamadığı sorular cevaplandırıldı. Haftalık Konu Anlatım Tekrar Etüdleri ile geçmişte anlatılan konuları yeniden anlatarak öğrencilerimizin konulardaki sürekliliği sağlanmaya çalışılmıştır.

İŞLENEN KONULAR
Üslü İfade Kavramı
Üslü Sayılarda Dört İşlem
Üslü Denklemler
Üslü Eşitsizlikler
Köklü İfade ve Kökten Kurtarma
Köklü Sayılarda Dört İşlem
Köklü İfadelerle İlgili Özellikler
Paydayı Rasyonel Yapma
Çarpanlara Ayırma
Özdeşlikler
Rasyonel İfadelerin Sadeleştirilmesi
Değişken Değiştirme ve Terim Ekleyip Çıkarma Yöntemiyle Çarpanlara Ayırma

Ümit Coşgun

“Değişen Dünya Dengeleri Karşısında Osmanlı Siyaseti” ünitemizin “1700 – 1774 Arası Siyasi Gelişmeler” konu başlığına girildi. Konu Tamamlama Testleri çözüldü.

Naz Aksay

İngilizce – Kelime Dersi
İkinci kelime kitabı tamamen işlendi, alıştırmalar ve testler çözüldü. Tüm kelimelerle ilgili pratik yapıldı. Önümüzdeki süreçte bu kelimelerden quiz yapılacak.
4 tane yaprak test öğrencilerle birlikte çözüldü ve sorular tek tek açıklandı.
Önümüzdeki haftadan itibaren üçüncü kelime kitabımıza başlayacağız.

Erhan Çelik – Türkçe

Aralık ayı içinde sözcük türleri konularını işleyerek 9. Fasikülü bitirdik. Fasiküldeki tüm pekiştirme soruları öğrencilere çözüldü ve ekstra sorularla öğrenciler desteklendi. Soru bankasında 9. Fasikülün çözülmesi istendi.

Sedat TAKICI

Ahlak felsefesi özellikleri,temel problemleri ve temel kavramları sorularla pekiştirilerek anlatıldı. Din felsefesinin temel kavramlari temel problemlerine giriş konusu işlendi .

ARALIK

Sedat TAKICI

Varlik felsefesinin yapısı,temel problemleri,varlığın niceliksel ve niteliksel ozellikleri sorularla pekiştirildikten sonra bilgi felsefesinde bilginin imkanı,bilginin kaynağı,bilginin değeri ve bilginin ölçütü problemi sorularla desteklenerek ders anlatımı gerçekleştirilmiştir.

Yaşar BİTER

INGİLİZCE-SKILLS DERSİ 1) 2. Kargo dan Prestige Practice and Progress 2 dergisi ( 120 soru) tamamlandi. 2) Prestige Activity Journal 2 Dergisi ( 238 soru) PARAGRAF soru Çözümleri devam ediyor. 121.inci sorudan devam etmektedir.Activity Journal 2 dergisi bitirildikten sonra SKIILS ve PARAGRAPH Testlerine başlanacak.

Erhan Çelik – Türkçe

9. fasikülde yer alan İSİM-ZAMİR-SIFAT-ZARF konuları işlendi. Konuların tüm pekiştirme soruları öğrencilere çözüldü. 9. soru fasikülünde bu konuların sorularının çözülmesi istendi.

BÜLENT AYDIN

Bu ay coğrafya derslerimizde iklim bilgisi konusu tamamlandı konuya ilişkin çıkmış sorular çözüldü üniversite sınavında neler çıkabileceği hakkında değerlendirilmeler yapılarak konu tamamlandı. Soru bankamızdaki ve föylerimizdeki çoktan seçmeli sorular ödev olarak verildi.

yunus karakuş

Bağlaç testleri çözülüyor. Relative Clause konu anlatımına geçilecek. Ayrıca Bağlaç konusuna yönelik KAHOOT oyunu oynandı.

Ümit Coşgun

“Beylikten Devlete Osmanlı” konusu tamamlandı. Konu tamamlama testleri çözüldü. “Dünya Gücü Osmanlı” konusuna devam ediliyor.

Aysun Genççakır

Hz Muhammed sav🌹hayatını tanır
Örnek şahsiyetini tanır
Gazve ve seriyelerini tanır
Ehlibeytini tanır
Peygamberlik ilgili görevlerini ve bu ünitede geçen ösym nin soru değerinde gördüğü önemli kavramları tanıyor sorular ile pekiştirir

Naz Aksay

İngilizce – Kelime Dersi
Aralık ayında yeni kelime kitabının ilk 300 kelimesi işlendi. Alıştırmalar tamamlandı. Kelimeler tekrar ediliyor ve kitabın içindeki testler çözülerek pratik yapılıyor.

Matematik

Aralık ayında matematik derslerinde 3. fasikülümüzü bitirip 4. fasiküle giriş yaptık ve bunun yanında 3. fasikülde bulunan fasikül bitirme sorularını yapıp 3. fasiküle ait tekrarlarımızı yapıp konuları iyice pekiştirdik ayrıca geçmiş yıllarda sorulmuş TYT-AYT sorularıyla beraber konunun tam olarak kavranmasını sağladık. Bazı derslerimizde ise geriye dönük olarak yaprak testlerle devam ettik.

Bu ay işlenen konular ise şunlardır:

Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Eşitsizlikler
Eşitsizlik Özellikleri İle İlgili Uygulamalar
Mutlak Değer Kavramı ve Özellikleri
Mutlak Değerli Denklemler
Mutlak Değerli Eşitsizlikler
Üslü İfade Kavramı
Üslü Sayılarda Dört İşlem
Üslü Denklemler
Üslü Eşitsizlikler

KASIM

YAŞAR BITER 

İNGİLİZCE / SKILLS DERSI

 1. Kargonun tüm çalışmaları bitti.
 2. Kargo (PRACTİCE AND PROGRESS dergisinden 3 testten devam edilmektedir)

NAZ AKSAY 

İNGİLİZCE /KELIME DERSI
Kasım ayında 1.kelime kitabı tamamen bitti. 600 kelimenin alıştırmaları, pratiği, tekrarı ve quizleri tamamlandı. Yaprak testler öğrencilerle birlikte çözüldü. Öğrencilerin anlamını bilmediği kelimelerin üzerinde duruldu.
Son haftada 2. kelime kitabına başlandı. İlk 100 kelime alıştırmalarıyla birlikte işlendi ve tekrar edildi.
Ayrıca öğrencilerle sınavda çıkan en önemli 1000 kelime listesi paylaşıldı. Önümüzdeki haftadan itibaren, hem kitaptan hem de paylaşılan listeden kelime çalışacağız.

YUNUS KARAKUŞ 

İNGİLİZCE /GRAMMAR (DİL BİLGİSİ)

Bağlaç konu anlatımı sürüyor.

ERHAN ÇELIK 

TÜRKÇE

Kasım ayı içinde 7 fasikülde yer alan ses-yazım-noktalama konuları bitirildi. Fasikülde yer alan konunun tüm soruları öğrencilere ayrıntılı şekilde çözüldü. 8. Fasikül yapı konusuna giriş yapıldı, konu temel özellik taşıdığından ayrıntılı bir şekilde işlenmeye devam ediyor. Öğrencilere soru bankası fasiküllerinden 7 nin tamamen çözülmesi istendi.

SERKAN HOCA

MATEMATIK

Kasım Ayı içinde Sayılar konusunu anlatan 2 nolu föyümüze ait ufak tekrarlar yaptık. İşlenen konuları gerek test, gerek geçmiş yıllarda sorulmuş YGS-TYT-AYT soruları, gerekse etkili test teknikleri kullanarak öğrencilerimize anlatımını yaptık. Bunun yanı sıra 3. föyümüz olan Birinci Dereceden Denklem, Eşitsizlik ve Mutlak Değer fasikülümüze giriş yaptık. Ayrıca dağıttığımız yaprak testlerle beraber konuları iyice pekiştirdik.
İşlenen ve tekrar edilen Konular ise şöyledir:

Rasyonel Sayılar
Ondalıklı Sayılar
Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklemler
Birinci Dereceden İki Bilinmeyenli veya Daha Fazla Bilinmeyenli Denklemler

ÜMIT COŞGUN

TARIH

İslam Tarihi ve Uygarlığı ünitesi içerisinde yer alan; Hz. Muhammed, Dört Halife, Emeviler ve Abbasiler dönemlerindeki siyasi, askeri, ekonomik ve kültürel gelişmeler konuları tamamlandı. Türklerin İslamiyet’i Kabulü ve İlk Türk İslam Devletleri ünitesi bünyesindeki Karahanlılar, Gazneliler ve Büyük Selçuklular konu başlıkları tamamlandı.

BÜLENT AYDIN

COĞRAFYA

Dünya’nın hareketleri konusunu ve harita bilgisi konusu tamamlandı. Konuya ilişkin soru bankamızdan ödevler verildi çıkmış sorular çözüldü ve neler nasıl karşımıza çıkabilir noktasında gerekli uyarılar yapıldı. İklim bilgisi konusuna girildi atmosfer ve özellikleri ayrıca sıcaklık konusu işlendi. Soru bankasından ödev verildi.

AYSUN GENÇÇAKIR

DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ

Kelam ünitemizden sonra artık Fıkıh ünitemize geçiş yaptık Fıkıh konusunda geçen ibadet muamelat hükümlerini öğreniyor
İbadetin önemi ve mahiyeti konusu
Hadisten taharet konusu olan abdest ve hükümleri farz sünneti,gusül, teyemmüm hükümleri farz sünneti öğrendi
Namazın mahiyeti önemi ve konu ile ilgili ÖSYM’nin sorabileceği ayet ve hadislerin üzerinde konu çalışması yapılarak gelecek soruları nasıl yorumlayacağını öğrendi
ÖSYM’nin yokladığı Namazın dışındaki ve içindeki farzları uzaktan eğitim olması münasebeti ile uygulamalı video slaytlar ile pekiştirerek sundum ve çok kalıcı şekilde tekrarı yapılarak öğrendiler

SEDAT TAKICI 

FELSEFE

Varlık felsefesinin genel özellikleri, varlığı bilime göre ve felsefeye göre karşılığı, varlığı ideal ve reel olarak değerlendirilmesi ve var olup olmadığı konusunu sorularla pekiştirerek ders anlatımı gerçekleştirilmiştir.

EKİM

İNGİLİZCE
   1. Gramer Dersi

     1. Passive Causative konu anlatımı devam ediyor. Sonlara gelindi. Bir dahaki derste testlerin çözümüne başlanabilir büyük olasılıkla. Yunus Karakuş

   Skills Dersi
    1) practice and progress dergisi (250 soru) tamamlandı 2) Reading (1-12 test/24 paragraf) tamamlandı 3) skills test( 1-2-3-4) tamamlandı 4) consolidation test( 1-2) tamamlandı 5) Activity Journal 1 ( 225 soru) vocab.and grammar tamamlandı. Extra materiallerden soru çözümü devam etmekte Yaşar Biter

   1. Kelime Dersi

    Ekim ayında Vocabulary Studies 1 kelime kitabından 200 kelimeye çalışıldı, kelimelerin eş/zıt anlamları ve kullanımları öğrencilerle paylaşıldı. Kitaptaki alıştırmalar çözüldü ve cevaplandı. Aynı zamanda yaprak testlerden de 6 adet test (120 soru) ders içinde uygulandı ve öğrencilerin zorlandığı soruların ve kelimelerin üzerinden geçildi. Ayrıca 100 kelimenin içinden seçilmiş kelimelerin sorulduğu bir quiz yapıldı, kontrol edilip öğrencilere geri dağıtıldı. Naz Aksay

   1.  
 1.  
TÜRKÇE
 1. Ekim ayı boyunca paragraf anlam ve ses-yazım konuları işlendi. Konu Anlatım Fasikülü 5-6-7 de yer alan tüm pekiştirme soruları öğrencilere çözüldü. Etütlerle daha önce işlenen konuların tekrarına başlandı. Soru Bankası Fasikülünde işlediğimiz konuların çözülmesi istendi. Erhan Çelik

MATEMATİK

Ekim Ayı içinde Sayılar konusunu anlatan 2 nolu föyümüzü bitirdik. İşlenen konuları gerek test, gerek geçmiş yıllarda sorulmuş YGS-TYT-AYT soruları,gerekse etkili test teknikleri kullanarak öğrencilerimize anlatımını yaptık.
İşlenilen Konular ise şöyledir:
Bölme İşlemi
Bölünebilme Kuralları
Asal Çarpanlara Ayırma
Obeb Okek Bulma
Günlük Hayatta Periyodik Olarak Tekrar Eden Problemler
Rasyonel Sayılar
Ondalıklı Sayılar

TARİH

Ortaçağda Avrupa ve Avrasya’da Türk İzleri adlı ünite içerisinde yer alan; Kavimler Göçü, Feodalite, İlk Türk Devlet ve Toplulukları konuları tamamlandı. İslam Medeniyeti Tarihi ünitesine giriş yapıldı. Konu ve ünite tamamlama testleri ödev olarak verildi. Ümit Coşgun

FELSEFE

Tamamen TYT ağırlıklı, felsefenin geçmiş konularindan başlayarak Felsefeyi tanıma, Felsefeyi anlama, genel özellikleri, insan ve toplum üzerinde etkiler, Felsefe ile düşünme, akıl yürütme ve dili doğru kullanmanın önemi üzerine konular işlendi. TYT sınavında çıkmış sorular üzerinden dersin etkinliği artırılmaya çalışılmıştır. Sınavda başarılı olmaları adına yol gösterici paylasimlarda bulunuldu. Sedat Takıcı

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ

Allaha iman ve Allahın varlı birliğinin delilleri
Allahın zati ve subuti sıfatları

Meleklere iman ve görevli melekleri tanıdı. Aysun Genççakır

EYLÜL

İNGİLİZCE

 1. Gramer Dersi

  1. tense konu anlatımı ve testlerin tamamı çözüldü. Modals konusuna geçildi. Yunus Karakuş

Skills Dersi
1) reading (1-12) testleri tamamlandi. 2) practice and progress dergisinden sorular ilgili test cozum metotlari verilerek (125 soru) tamamlandi. 3) skills tesleri (150 soru) çözüldü. 4) Activity journal dergisinden paragraph sorulari devam etmekte. Yaşar Biter

 1. Kelime Dersi
  Vocabulary Studies 1 kitabındaki ilk 300 kelimeye çalışıldı ve kitaptaki alıştırmalar ders içinde ve öğrencilere ödev verilerek uygulandı. Tüm kelimelerin anlamları, kullanımları, eş anlamlı ve zıt anlamlıları üstünde duruldu. İlk 200 kelimeyi kapsayan 2 farklı quiz uygulandı, sonuçlar öğrencilerle paylaşıldı.

  20 soruluk yaprak testlerden 6 adet uygulandı. Testlerdeki önemli ve bilinmeyen kelimelerin üstünde duruldu ve pratik yapıldı. Naz Aksay

TÜRKÇE

Anlam bilgisi konusu olan Sözcük Anlam-Cümle Anlam-Anlatım Yöntemleri konuları bitirildi. Konu anlatım fasiküllerinde 1-2-3-4-5 bu konulara ait tüm sorular öğrencilerle birlikte çözüldü. Soru Bankalarında bu konularla ilgili bölümlerin çözülmesi ödev olarak bildirildi. Erhan Çelik

MATEMATİK

Eylül Ayı içinde Sayılar konusunu anlatan 1 nolu föyümüzün tamamı işlenmiş olup içeriğindeki konulara gerek test, gerek geçmiş yıllarda sorulmuş YGS-TYT-AYT soruları, gerekse etkili test teknikleri kullanılarak öğrencilerimize aktarılmıştır.
İşlenilen Konular ise şöyledir:
Tam Sayılarda Dört İşlem
Sayı Kümeleri
Tek ve Çift Sayılar
Asal ve Aralarında Asal Sayılar
Ardışık Sayılar
Faktöriyel
Sayı Basamakları

TARİH

  1. İnsanlığın Hafızası Tarih” adlı ünite içerisinde yer alan; tarihin tanımı, tarihi olay ve olgu, tarih biliminin yöntemi, tarihe yardımcı bilimler, zaman ve takvim konuları tamamlandı. Aynı ünitenin konu tamamlama testleri çözüldü. 2020 yılından başlayarak ÖSYM’nin, üniteyle ilgili son on yılda sorduğu sorular analiz edildi.
   “İnsanlığın İlk İzleri ve İlkçağ’da Medeniyet Havzaları” adlı ünite içerisinde yer alan; Mezopotamya, Anadolu, Mısır, Doğu Akdeniz, Ege – Yunan uygarlıkları ve dünya medeniyetine katkıları başlıkları işlendi.
   İlk iki ünite ile ilgili soru bankası testlerinin çözümü ödev olarak verildi.

   “Ortaçağ’da Avrupa ve Avrasya’da Türk İzleri” adlı ünite içerisinde yer alan; Kavimler Göçü ve Feodalite başlıkları tamamlandı. “İlk Türk Devletleri” başlığına giriş yapıldı. Ümit Coşgun

  2. COĞRAFYA

   TYT konularımızdan coğrafi konum konusu tamamlandı. Dünyanın hareketleri konusuna giriş yapıldı. Soru bankamızdan ve çalışma kitabımızdan konuya ilişkin sorular ile bu güne kadar üniversite sınavında çıkmış sorular ödev olarak verildi. Öğrencimizin yapamadığı sorular açıklandı. Çoktan seçmeli soru çözüm teknikleri konularla ilişkilendirilerek çözüldü bu bağlamda şıklar arasında farktan gitme, soruyu ters düz etme, eleme yöntemi üzerinde özellikle duruldu. Derslerde işlenen konuya ilişkin çevremizden çokça örnekler verildi. Çıkması muhtemel sorular üzerinde disiplinli ve aynı zamanda demokratik bir ortamda beyin fırtınası, soru cevap yöntemleri sıklıkla kullanıldı. Bülent Aydın

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ

İnanç konusu
İman nedir iman çeşitleri
İnanma biçimleri tanıtıldı

önemli konular hakkında sınav odaklı notlar tutuldu. Aysun Genççakır