ŞUBAT

İngilizce/Skills
Şubat ayında 5. sınıflarla Upskills kitanında sayfa 148 e kadar geldik.Kitaptaki yazma ve kelime alıştırmaları yapıldı.Ödevler verildi.

İngilizce-2
Subat ayi icerisinde Wider World kitabimizin 8. Unitesi tamamlandi ve 9. Unitesinin 5. Bolumune gelindi. “Present Continuous for future arrangements” ve “Going to for future plans” gramer konulari islendi. Konuyla ilgili kitap uzerinden odevlendirmeler yapildi. Ayrica My English Lab uzerinden yapilan haftalik odevlendirmeler ile konular pekistirildi.

İngilizce-3
Countable Uncountable konularıyla birlikte much/many miktar belirteçleri verildi ödevlerle nasıl kullanılacağı pekiştirildi. Possessive Adjectives konusu anlatılıp kitap ve ödev ataması yapıldı.

Türkçe
Şubat ayında “ ‘de,ki ve mi’nin Yazımı” konusu öğrenildi. Konuyla ilgili etkinlik çalışmaları yapıldı. “İkilemelerin ve Pekiştirmelerin Yazımı” konusu öğrenildi, etkinliklerle pekiştirildi. Noktalama İşaretleri konusundan “Nokta” ve “Virgül”ün görevleri öğrenildi. Paragraf Çözme Taktikleri kitabından taktikler irdelenerek sorular teker teker çözüldü, test ekinden test çalışması yapıldı. Tekrar edildi.

Matematik
Şubat ayında geometri ye geçildi.Doğru , Işın ve doğru parçası tanımlandı. Birbirlerine göre durumları incelendi. Noktaların birbirine göre konumları ve eşit uzunlukta doğru parçalarını çizme konuları öğrenildi. Bol bol örnek soru çözümü yapıldı. Farklı kaynaklardan çeşitli sorular öğrencilerin katılımıyla çözüldü.

Sosyal Bilgiler
6.ünitemiz olan Etkin Vatandaşlık konusuna geçildi.Sosyal yardımlaşma ve dayanışma kurumları öğrenildi.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
Ramazan ayı için önemli kavramları tanıdı. Dinde farz,vacip,nafile,müstehap mükellefin sorumluluğu kavramlarını tanıdı. Rabbena atine ,Rabbenağfirli dualarını tanıdı. Hz Davud as peygamberi tanıdı.
Ünite etkinliklerini başarı ile tamamladı.

Önceki Aylara Ait Bültenler