5A Sınıfı Eğitim Bülteni

GÖKÇE TAŞKIN (İNGİLİZCE)
Eylul ayi boyunca Wider World 1 kitabimizin 1. ve 2. uniteleri tamamlandi. Aile bireyleri, ulkeler, yiyecekler ve icecekler konulari islendi. Sayilabilen ve sayilamayan kavramlari ogrenildi. Sinif icinde, islenen konularla ilgili bolca alistirma yapilarak ve ev odevleriyle ogrenilenler pekistirildi.

ZUHAL AYDIN (TÜRKÇE)

Eylül ayı içerisinde Sözcükte Anlam konusunu tekrar ettik. Deyimler, Söz Grupları ve Söz Sanatları konusunu etkinlikler üzerinden anlattık. Ödevlendirmelerimizi bu konuda konu değerlendirme testleri ve metin soruları üzerinden yaptık. Her bir test sorusunu derste tek tek çözerek test çözme teknikleri hakkında da öğrenciler bilgilendirildi. Öznel ve Nesnel Anlam, Cümle Yorumu, Cümlede Anlam Özellikleri konuları etkinliklerle pekiştirildi. Deyim kartları kullanılarak deyimler konusu pekiştirilmeye çalışıldı. Hikaye planı üzerinden hikaye çalışması yaptırıldı. Bu ay içerisinde Ahmet Ümit’in “Masal Masal İçinde” adlı kitabı öğrencilere verilen çeşitli görevlerle birlikte sayfa 59’a kadar okutuldu ve öğrenciler sunumlarını gerçekleştirdiler.

DENİZ AKSAKAL (MATEMATİK)

Merhaba,
5. sınıf öğrencilerimizin çoğunluğu matematiğe istekli,önyargısız ve rekabetçi.Rekabetçi yönleri bazen öne çıktığında yani zor bir yeni nesil soru sorduğumda heyecanlarını kontrol edememeleri yer yer acaba yapamıyor muyum kaygısına dönüşebiliyor.Özellikle yeni nesil sorularda bir sonraki yılın ilk konusu olan üslü sayılar ile ilgili sorulara da yer verdim.Büyük çoğunluğu da bu sorularda dahi başarılı oldu.Üniteden:
-Milyonlar
-Örüntüler
-Doğal sayılarla toplama ve çıkarma işlemleri konuları işlendi. SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENİ

SEMA SAĞLAM (SOSYAL BİLİMLER)
1. Birey ve Toplum
5.1.1. Birlikte yaşamanın gereği olarak oluşan grupları ve kurumları bilir.
5.1.2. Katıldığı gruplarda aldığı rollerin gerektirdiği hak ve sorumluluklara uygun davranır.
5.1.3. Çocuk haklarının kullanımına ve ihlallerine örnekler verir.
Eylül ayında işlenen Birey ve Toplum ünitesinde öğrencilerimizin öğrendiği bilgiler yukarıda belirtilmiştir.

AYSUN GENÇÇAKIR (DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ)
Allah vardır ve birdir
Evrendeki düzen ile Allahın varlığı ve Birliği arasındaki ilişkiyi kurar
Allah Yaratandır
Allahın herşeyi muazzam bir sanat İLE yaratmasını anlar ve kavrar

SONGÜL CERAN (FEN BİLİMLERİ)
Eylül ayı Fen Bilimleri ders içeriğinde ilk ünitemiz Dünya, Güneş, Ay ünitesi işlendi ve bitirildi. İkinci ünite olan Canlılar Dünyası ünitesine başlandı. bu ünite işlenirken ödevler ilk üniteden ağırlıklı verildi böylece ödevlerle ilk üniteyi tekrar etmeleri sağlandı. Öğrencilerden özellikle Ayın evreleri konusu olmak üzere işlenen her konuyu düzenli tekrar etmeleri beklenmektedir.