5A Sınıfı Kasım Ayı Bülteni

This Post Has 11 Comments

 1. DİKAB ÖĞRETMENİ / Aysun GENÇÇAKIR

  Bir peygamber tanıyorum :Hz İbrahim
  Hz İbrahim’in tevhide davetini tanır ve özetler
  Sübhaneke ,İhlas ,Fatiha dualarını tanır ,okur,ezberler
  Ramazan orucu ve önemi
  Ramazan orucu ve önemini fark eder
  Ramazan ve oruçla ilgili kavramlar
  Ramazan ve oruç kavramlarını tanır ve örnekler ile açıklar

 2. Mert Emre Yıldız - Müzik Öğretmeni

  10 Kasım Atatürk’ü anma programı için 2 tane koro şarkısı çalışıldı ve sahnelendi. Ara tatil sonrası ise nota ve ritim çalışması ile birlikte müzik yapma fikrinin oluşması, çift ses tınlatabilmek üzerine çalışmalar, belirlenen ritim üzerine uyum çalışması yapılır.

 3. Özge Patlar- Bilişim Teknolojileri

  Tinkercad ile 3 boyutlu tasarımlar bilgisayar ortamında yapıldı.
  3D Pen ile öğretmenler günü temalı ve serbest tasarımlar yapıldı.

 4. Gokce Taskin/Zeynep Zengin

  Kasim ayi icerisinde wider world kitabimizin 3. Unitesi tamamlanarak 4. uniteye gecildi. Simdiki zaman ve genis zaman dilbilgisi konulari islendi. Calisma kitabindan konuyla ilgili bolca alistirma cozuldu. Kelime bilgisi olarak sinif esyalari, okul dersleri, yer yon bildiren kelimeler ve gunluk rutinimizi anlatabilecegimiz fiiller ogrenildi. One kiss, snowman ve dark horse sarkilari ogrenildi, sinifta soylendi.

 5. Samiye YILDIRIM/ Sosyal Bilgiler

  Kasım ayı içersinde, kültürel ögelerin insanların bir arada yaşamasındaki rolü, bölgesel halk oyunlarımız konusu işlendi ve sınıfta birlikte halay, horun çekildi. Günlük yaşamdaki kültürel unsurların tarihî gelişimi, haritalar üzerinde yaşadığı bölgenin yeryüzü şekilleri konuları işlendi.

 6. Songül Ceran Fen Bilimleri

  Kasım ayı fen bilimleri dersi içeriğinde; Mikroskop yardımı ile mikroskobik canlıların varlığını gözlemlendi. Canlılara örnekler vererek benzerlik ve farklılıklarına göre sınıflandırıldı. özellikle omurgalı hayvan grupları; üremeleri , yavru bakımları ,solunum türleri.vücut örtüleri gibi özelliklerini karşılaştırmalı olarak üzerinde duruldu.Kuvvetin ölçülmesi ve sürtünme kuvveti ünitesine başlanıldı . Kuvvetin tanımı yapılıp , büyüklüğünün dinamometre ile ölçüldüğü öğrenildi.

 7. Sibel Erkan

  Öğrendiğimiz figürler tekrar edilerek farklı müzikler eşliğinde pratik edildi ve yeni adım eklemeleri yapıldı.
  Koreografi çalışmalarına devam edildi.
  Yaratıcı dans çalışmalarına devam edildi.
  Doğaçlama dans çalışmalarına devam edildi.

 8. Serpil ÇETİNKAYA/ Görsel Sanatlar

  Geleneksel Türk El sanatlarından bahsedildi. Mozaik sanatı anlatıldı. Ara tatilden sonra Resim sanatında Dışavurumculuk akımı anlatıldı ve önemli temsilcilerinden olan Edvard Munch’un eserleri gösterildi. Çığlık eseri incelendi ve eserdeki figür değiştirilerek, öğrencilerin kendi duygularını ifade edeceği çizimler yapılmaya başlanıldı.

 9. Sezinur Çalık Matematik

  Kasım ayında öğrencilerim, doğal sayı problemlerini çözmek için gerekli olan problem çözme basamaklarını öğrendi. Bununla ilgili günlük hayattan örnek verdiler. Çözüm basamaklarını öğrendikten sonra problem çözümü yaptılar. Kesirler ünitesine giriş yapıp birim kesir kavramını öğrendiler.

 10. Seda KULAH- Türkçe Öğretmeni

  Paragrafta anlam konusuna geçildi. Konu, ana fikir, başlık konuları sınıfta açıklandı. Fasikül kitabındaki etkinlikler yapıldı. Anahtar kelimenin konu ve ana fikir bulmada hayati önem taşıdığı örnekler üzerinden açıklandı. Wordwall etkinlik sitesi üzerinden aktiviteler yapılarak konunun pekişmesi sağlandı.

 11. Orhan Demir- Beden Eğitimi Öğretmeni

  Eğitsel oyunlar oynandı. Kardiyo hareketleri yapıldı. Antrenman merdiveninde ritmik çalışmalar yapıldı. Dayanıklılık ve koordinasyonu geliştiren antrenmanlar yapıldı.

Yoruma kapalı.