6AB Sınıfı Aralık Ayı Bülteni

This Post Has 11 Comments

 1. Orhan Demir - Beden Eğitimi Öğretmeni

  Eğitsel oyunlar oynandı. Sağ, sol , sıra düzeni hatırlatıldı. Bocce sporu gösterildi. Badminton dersine giriş yapıldı. Parkur kurulup , eğlenceli atletizm yapıldı.

 2. Aysun GENÇÇAKIR | DKAB ÖĞRETMENİ

  Namazın kılınışına örnekler verir
  Hz Zekeriya as hayatını örnekler ile tanır ve özetler
  Fil suresini okur,ve anlamını söyler

 3. Mert Emre Yıldız - Müzik Öğretmeni

  Bemol ve Diyez’li notalar anlatıldı. Örnek parçalar ile solfej yapıldı. Sol anahtarı ve Fa anahtarında notaların yerleri çalışıldı. Jingle Bells şarkısı notaları ve sözleri ile seslendirildi. Ritim çalışmaları ile öğrendiklerimiz pekiştirildi.

 4. Seda KÜLAH/Türkçe Öğretmeni

  İsim Çekim ekleri ( çoğul ekler, hal ekleri, iyelik eki) açıklandı. Örnekler üzerinden konunun pekiştirilmesi sağlandı. Fasikül üzerindeki etkinlikler yapıldı. Paragrafta anlam ünitesi konuları ana fikir-konu benzerlik ve farklılıkları konuşuldu. Örnek metinler üzerinden ana fikir ve konu bulma alıştırması yapıldı. Konuyla ilgili sorular çözüldü.
  Cümle sıralama alıştırmalarının bir yapboz gibi ele alınması gerektiği kavrandı. Cümle sıralarken önce yüklemin bulunması, sonra sırayla özne ve diğer ögelerin bulunması gerektiği sezdirildi. Örnek sorular ve MEB kazanım testleri çözüldü. Ödevlendirmelerle konunun pekiştirilmesi sağlandı.
  Sınıfta Eğlenceli Türkçe Bulmaca oyunu oynandı.
  Kitap okumaları gerçekleştirildi.

 5. Sibel Erkan

  Müzikalite çalışmaları yapıldı.
  Doğaçlama dans edebilme çalışmaları yapıldı.
  Kendi hazırladıkları kısa koreografi çalışmalarınının sunumları yapıldı.
  Yaratıcı dans çalışmalarına devam edildi.
  Yeni adım çalışmaları eşliğinde koreografi çalışması yapılldı.

 6. Özge Patlar / Bilişim Teknolojileri

  3D Pen ile çalışmalar yapıldı.
  Code.org sitesinde kodlama oyunu oynandı.
  KoduGameLab arayüz tanıtımı yapıldı.

 7. Samiye YILDIRIM / Sosyal Bilgiler Öğretmeni

  Aralık ayı Sosyal Bilgiler Dersinde, Türklerin Anadolu’yu yurt edinme sürecini, Tarihî ticaret yollarının toplumlar arası siyasi, kültürel ve ekonomik ilişkilerdeki rolünü, Konum ile ilgili kavramları kullanarak kıtaların, okyanusların ve ülkemizin coğrafi konumu, Türkiye’nin temel fiziki coğrafya özelliklerinden yer şekilleri, iklim özellikleri ve bitki örtüsü, Türkiye’nin temel beşerî coğrafya özellikleri konuları işlendi. Etkinliklerle konular pekiştirildi.

 8. Songül Ceran Fen Bilimleri

  Aralık ayı fen bilimleri ders içeriğinde; Bir cisme etki eden kuvvetin yönünü, doğrultusunu ve büyüklüğünü çizerek gösterilmesi öğrenildi. Dengelenmiş ve dengelenmemiş kuvvetleri, cisimlerin hareket durumları karşılaştırıldı. Sürat tanımlanıldı ve birimi öğrenildi..
  Yol, zaman ve sürat arasındaki ilişkiyi grafik üzerinde gösterildi.
  Maddelerin; tanecikli, boşluklu ve hareketli yapıda olduğunu ifade edildi.Hâl değişimine bağlı olarak maddenin tanecikleri arasındaki boşluk ve taneciklerin hareketliliğinin değiştiğini deney yaparak karşılaştırıldı.Yoğunluğun tanımı yapıldı.

 9. Şevval Çuhadar, Zeynep Zengin, Gül Gökçe Taşkın/ İngilizce Zümresi

  Aralık ayında Wider World 3 kitabımızın 1. ünitesini bitirdik. Bu ünitemizde “Gerund-Infinitive” konusunu öğrendik ve alıştırmalar çözdük. Aynı zamanda “Weather” ünitesiyle birlikte öğrencilerimiz hava durumunu söylemeyi, hava durumuyla ilgili karşılaştırmalar yapmayı öğrendiler. Kitabımıza ek olarak derslerimizde İngilizce şarkılar dinlemeye devam ettik.

 10. Sezinur Çalık Matematik

  Aralık ayında öğrencilerim, tam sayılarla tanışıp günlük hayatta karşılaştığımız negatif sayılara örnek verdiler. Mutlak değer kavramını öğrenip örneklerini çözdüler. Kesirler ünitesine giriş yaptıktan sonra toplama ve çıkarma ile ilgili soruları çözdüler. Türkiye geneli yapılan sınav için hazırlık yapıp, bol bol soru çözdüler.

 11. Serpil Çetinkaya/ Görsel Sanatlar

  Dışavurumculuk sanatının temsilcilerinde Edvard Munch’un eseri olan “Çığlık”‘ın reprodüksiyonu çalışıldı. Tarihteki ilk sanat eserleri, Kültürel Mirasımız çerçevesinde anlatıldı, incelendi. Pablo Picasso’nun sanatı, hayatı anlatıldı ve eserleri çalışılmakta.

Yoruma kapalı.