6AB Sınıfı Kasım Ayı Bülteni

This Post Has 11 Comments

 1. DİKAB ÖĞRETMENİ / Aysun GENÇÇAKIR

  Bir Dua tanıyorum Kunut Duaları
  Kunut dualarını okur ,anlar ,ezberler
  Dua talimde alt yapı ön bilgi yoklanır ilk olarak Subhaneke,ihlas,Fatiha onur,anlar,ezberler
  Namaz ibadeti ve önemi
  İslamda Namaz ibadetinin önemini tanır ve örnek ayet ,hadisler okur ve açıklar .
  Namaz çeşitlerini tanır
  Namazı çeşitlerine göre tanır ve sınıflandırır
  Namaz kılınışı
  Namaz kılınışı tanır ve örnekler verir

 2. Mert Emre Yıldız - Müzik Öğretmeni

  10 Kasım Atatürk’ü anma programı için 2 tane koro şarkısı çalışıldı ve sahnelendi. Ara tatil sonrası ise nota ve ritim çalışması ile birlikte müzik yapma fikrinin oluşması, çift ses tınlatabilmek üzerine çalışmalar, belirlenen ritim üzerine uyum çalışması yapılır.

 3. Seda KULAH/ Türkçe öğretmeni

  Olasılık, tahmin, varsayım cümlelerinin benzerlik ve farklılıkları incelendi. Öneri, beğeni, ön yargı, beklenti cümleleri açıklandı. Pişmanlık ve hayıflanma kavramlarının farkları konuşuldu. Etkinlikleri sınıfta yapıldı. Ödevlendirmeler gerçekleşti. Wordwall etkinlik sitesinde konuyla ilgili oyunlar ve etkinlikler sınıfın tümüyle yapıldı. Kitap okumalar gerçekleşti. Biten kitabımızla ilgili sunumlarımız gerçekleşti.

 4. Özge Patlar- Bilişim Teknolojileri

  Tinkercad ile 3 boyutlu tasarımlar bilgisayar ortamında yapıldı.
  3D Pen ile öğretmenler günü temalı ve serbest tasarımlar yapıldı.

 5. Samiye YILDIRIM/ Sosyal Bilgiler

  Türklerin Anadolu’yu yurt edinme süreci,tarihî ticaret yollarının toplumlar arası siyasi, kültürel ve ekonomik ilişkilerdeki rolü konuları işlendi. Oyunlarla birlikte ünite konuları pekiştirildi.

 6. Songül Ceran Fen Bilimleri

  Kasım ayı fen bilimleri dersi içeriğinde ;Dolaşım sistemi yapı ve organları öğrenildi. Kan grupları ve kan alış verişi öğrenildi.Dolaşım sistemi konusu bitirldi.. Solunum sistemini oluşturan yapı ve organların görevleri açıklandı. Solunum sistemi konusunda öğrencilere akciğer modeli hazırlama görevi verildi. Boşaltım sistemi yapı ve organları ve görevleri öğrenildi.Öğrencilerden öğrenilen konuları düzenli tekrar yapmaları beklenilmektedir.

 7. Sibel Erkan

  Doğaçlama dans çalışmalarına devam edildi.
  Hazırlamakta olduğumuz koreografi tekrar edilerek yeni adım eklemeleri yapıldı.
  Yaratıcı dans çalışmalarına devam edildi.

 8. Serpil ÇETİNKAYA/ Görsel Sanatlar

  Geleneksel Türk El sanatlarından bahsedildi ve Tükiye’de ki Zeugma Müzesi gösterildi, anlatıldı. Ardından mozaik sanatı detaylı örneklerle incelendi. Örnek mozaik çizimleri yapıldı. Ara tatilden sonra Resim sanatında Dışavurumculuk akımı anlatıldı ve önemli temsilcilerinden olan Edvard Munch’un eserleri gösterildi. Çığlık eseri yorumlandı ve eserdeki figürün duygu durumu incelendi, tartışıldı. Ardından eserin reprodüksiyonu yapılmaya başlandı ve eserde yer alan figürü öğrencilerin değiştirmesi, bozması için yaratıcı fikirler oluşturuldu.

 9. Sezinur Çalık Matematik

  Kasım ayında öğrencilerim, kümeler ünitesine giriş yaptı. Bu ünitede küme belirten belirtmeyen durumları, boş küme kavramını, birleşim ve kesişim kümesini öğrendiler. Kümeleri Venn şemasında, liste yöntemi ile ve ortak özellik yöntemi ile gösterdiler. Bu üniteye ait fasiküllerinde bulunan soruları çözdüler.

 10. Şevval Çuhadar/Zeynep Zengin/ İngilizce Zümresi

  Öğrencilerimizle Kasım ayında Wider World 3 kitabımıza başladık. Giriş ünitemizle birlikte Present Simple Tense (Geniş Zaman) ve Present Continuous Tense (Şimdiki Zaman) tekrarını yaptık. Boylelikle öğrencilerimiz hem günlük rutinlerini anlatabildiler hem de devam eden eylemleri anlatabildiler. Aynı zamanda ‘Countries and Flags’ (Ülkeler ve Bayraklar), “Technological Devices” (Teknolojik Aletler) öğrendik. İngilizce olarak teknolojik alışkanlıklarımızdan bahsettik. Buna ek olarak haftanın sarkilari olan “Dark Horse” ve “Snap” sarkilarini ogrendik.

 11. Orhan Demir - Beden Eğitimi Öğretmeni

  Eğitsel oyunlar oynandı. Kardiyo hareketleri yapıldı. Antrenman merdiveninde ritmik çalışmalar yapıldı. Dayanıklılık ve koordinasyonu geliştiren antrenmanlar yapıldı.

Yoruma kapalı.