ŞUBAT

İNGİLİZCE
Şubat ayı içerisinde Past Perfect Simple , Comparatives -Superlatives konuları işlendi. Derste kelime çalışması yapıldı ve konu ile ilgili ödevlendirmeler yapıldı. SERCAN GÜNDÜ

Subat ayinda Focus 2 kitabimizin 3. Unitesi tamamlandi. Ogrenciler izledikleri bir filmi ya da diziyi ayrintilariyla anlatmayi, “Enough-too” yapisini kullanarak kendilerini ifade edebilmeyi ve bir film hakkinda review yazabilmeyi ogrendiler. Konuyla ilgili kitaptan ve online sistemden alsitirmalar yapilarak pekistirme yapildi. GÖKÇE TAŞKIN

What a World 1 Reading kitabı 6 ve 7. üniteler tamamlandı 8. üniteye geçiş yapıldı. Kitap etkinlikleri, kelime alıştırmaları tamamlandı. Ünite sonu soruları cevaplandı.
İLAYDA İLHAN

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI
Şubat ayına sıfatlar konusuyla başladık. Sıfatın ne olduğunu öğrendik; özelliklerini ve türlerini etkinliklerle pekiştirdik. Edebi türlerden masal ve fablı işledik. Her iki türün ayırıcı özelliklerini ve tarihini öğrendik. Örnek metinler okuduk, sorularını cevaplandırdık, test ve etkinlikleri çözdük.
ZUHAL AYDIN

MATEMATİK

Şubat ayında üslü ifadeler konusu işlendi bol bol örnek çözümü yapıldı.
TUBA SABIR

TARİH
Türk İslam Tarihi ünitesine geçildi.Türk İslam Devletleri hakkında bilgi verildi.
SEMA SAĞLAM

COĞRAFYA
Şubat ayı Coğrafya 9. Sınıf dersi içeriğinde; Basıncın tanımı yapılarak, dağılışını etkileyen faktörler incelendi. Ardından sorularla pekiştirilerek yüksek ve alçak basknç alanlarının özellikleri belirtildi. Konu rüzgarlarla ilişkilendirilip, bir sonraki üniteye hazırbulunuşluluk oluşturuldu.
HANDAN TEPE

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ
Öğrenciler şubat ayı ders içeriğinde;
Dinimizde ibadetin önemini tanıdı.
İslamda kulun yükümlüklerini ayrıntılı tanıdı ve örneklendirerek açıkladı.
AYSUN GENÇÇAKIR

FİZİK
Şubat ayında Fizik dersinde iş güç enerji konusu işlendi. İş ve enerji arasındaki ilişki kavramsal olarak verildi. Fiziksel anlamdaki iş ve güç ile günlük hayattaki kavramların farkları vurgulandı. Mekanik iş ve mekanik güç ile ilgili hesaplamalar yapıldı. Mekanik enerji; öteleme kinetik enerjisi, yer çekimi potansiyel enerjisi ve esneklik potansiyel enerjisi anlatilarak matematik modelleri verildi. SEMRA GÜNAY

KİMYA
Şubat ayında Kimya ders içeriğinde Kimyasal türler arası etkileşimler konusu anlatıldı. Metalik bağın ouşumu öğrenildi. Konu ile ilgili sorular çözülerek konu pekiştirildi.
AYSUN YILDIZ

BİYOLOJİ
Şubat ayı Biyoloji ders içeriğinde , Nükleik Asitler ve ATP molekülü konularının işlenmesi ile birlikte organik bileşikler konusu bitirildi. Konu ile ilgili kazanım testleri çözüldü. Yeni ünitede neler işleyeceğimize değinildi.
SONGÜL CERAN

Önceki Aylara Ait Bültenler