9A-B Sınıfı Kasım Ayı Bülteni

This Post Has 12 Comments

 1. ÖZCAN KARABAĞ matematik öğretmeni

  Bölünebilme kuralları, OBEB, OKEK konuları anlatıldı.

 2. Mert Emre Yıldız - Müzik Öğretmeni

  10 Kasım Atatürk’ü anma programı için 2 tane koro şarkısı çalışıldı ve sahnelendi. Ara tatil sonrası ise nota ve ritim çalışması ile birlikte müzik yapma fikrinin oluşması, çift ses tınlatabilmek üzerine çalışmalar, belirlenen ritim üzerine uyum çalışması yapılır.

 3. Ebru Erdoğan / FİZİK ÖĞRETMENİ

  Hareket ünitesinden; hareket çeşitleri, konum, alınan yol, yer değiştirme , sürat ve hız kavramlarının tanımları yapıldı, örnek sorular çözüldü.
  Konum zaman ve hız zaman grafiklerinin dönüşümleri yapıldı.

 4. Aysun yıldız

  Periyodik sistemin özellikleri anlatıldı.

 5. Samiye YILDIRIM/ TARİH

  Kasım ayı içerisinde; İlk Çağ’da coğrafya ve iklimin, insanların hayat ve geçim tarzları üzerindeki belirleyici etkisi, İlk Çağ’da coğrafya ve iklimin, insanların hayat ve geçim tarzları üzerindeki belirleyici etkisi konuları işlendi.

 6. Songül Ceran / Biyoloji

  Kasım ayı Biyoloji dersi içeriğinde;Organik bileşiklerden Lipitler, enzimler, vitaminler konuları öğrenildi. Nükleik asitlerin özellikleri öğrenilmeye devam etmektedir. Ders başarısı için Öğrencilerden düzenli tekrar yapmaları beklenilmektedir.

 7. Büşra USLU- Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni

  İsim(Ad) ünitesi ve “Varlıklara Verilişlerine Göre ve Varlıkların Oluşlarına Göre İsimler, Varlıkların Sayılarına Göre İsimler, Yapı Bakımından İsimler” alt konuları işlendi.
  Yazım Kuralları ünitesi işlendi.

 8. Sibel Erkan

  Salsa
  Salsa ritim çalışmaları yapıldı.
  Başlangıç seviye adım çalışmaları yapıldı.
  Ritim ve adım uyumu çalışmaları yapıldı.

 9. Handan TEPE

  Harita unsurları, projeksiyon yöntemleri ve harita türleri konuları işlendi.

 10. Sümeyye Sarıhan / Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

  Dinin tanımı ve kaynağı, İnsanın doğası ve din konuları işlendi.

 11. Zeynep Zengin/ Gökçe Taşkın/ Şevval Çuhadar- İngilizce Öğretmeni

  Focus 1 kitabından üçüncü ünite kapsamında meslekler öğrenildi. Prepositions (for, with, in, from, on) öğrenildi ve pekiştirme amacıyla alıştırma yapıldı. Present Continous tense işlendi ve deftere örnekleriyle birlikte yazıldı. Meslekler ile ilgili Reading metni okunup alıştırmalar yapıldı. Son olarak “Describing a Photo” adı altında Speaking çalışması yapıldı.

 12. Beden Eğitimi Öğretmeni

  Eğitsel oyunlar oynandı. Kardiyo hareketleri yapıldı. Antrenman merdiveninde ritmik çalışmalar yapıldı. Dayanıklılık ve koordinasyonu geliştiren antrenmanlar yapıldı.

Yoruma kapalı.