7A Sınıfı Kasım Ayı Bülteni

This Post Has 11 Comments

 1. DİKAB ÖĞRETMENİ / Aysun GENÇÇAKIR

  Bir peygamber tanıyorum:Hz İsa
  Hz İsa’nın hayatını ana hatlarıyla tanır.
  Bir süre tanıyorum:Nas süresi ve anlamı
  Nas süresi tanır,okur ve ezberler
  Öncesinde geçmişte öğrendiği süre ezber bilgisi yoklanır ve eksileri tamamlatılır ,okur ,ezber yaptırılır
  İslamda Hac ibadeti ve Önemi
  İslamda hac ibadetinin önemini anlar ayet ve hadisler ışığında bu önemi yorumlar .
  Haccın yapılışı
  Haccın yapılışını tanır ve özetler

 2. Mert Emre Yıldız - Müzik Öğretmeni

  10 Kasım Atatürk’ü anma programı için 2 tane koro şarkısı çalışıldı ve sahnelendi. Ara tatil sonrası ise nota ve ritim çalışması ile birlikte müzik yapma fikrinin oluşması, çift ses tınlatabilmek üzerine çalışmalar, belirlenen ritim üzerine uyum çalışması yapılır.

 3. Özge Patlar-Bilişim Teknolojileri

  Tinkercad ile 3 boyutlu tasarımlar bilgisayar ortamında yapıldı.
  3D Pen ile öğretmenler günü temalı ve serbest tasarımlar yapıldı.

 4. Samiye YILDIRIM/ Sosyal Bilgiler

  Kasım ayı içersinde, Osmanlı Devleti’nin fetih siyaseti, Avrupa’daki gelişmelerle bağlantılı olarak Osmanlı Devleti’ni değişime zorlayan süreçler, Osmanlı Devleti’nde ıslahat hareketleri sonucu ortaya çıkan kurumlardan hareketle toplumsal ve ekonomik değişim konuları işlendi.

 5. Songül Ceran Fen Bilimleri

  Kasım ayı fen bilimleri ders içeriğinde;. Mayozun canlılar için önemini açıklandı.
  Üreme ana hücrelerinde mayozun nasıl gerçekleştiğini model üzerinde gösterildi. Mayoz ve mitoz arasındaki farkları karşılaştırıldı.
  Kütleye etki eden yer çekimi kuvvetini ağırlık olduğu öğrenildi. Kütle ve ağırlık kavramlarını karşılaştırıldı .Yer çekimini kütle çekimi olarak gök cisimleri temelinde açıklandı . Fiziksel anlamda yapılan işin, uygulanan kuvvet ve alınan yolla ilişkili olduğu öğrenildi.

 6. Sibel Erkan

  Sirtaki
  Öğrendiğimiz figürler müzikli ve müziksiz tekrar edildi.
  Sirtaki dansı duruş çalışmalarına devam edildi.
  Denge çalışmaları yapıldı.
  Yeni figür çalışmaları yapıldı.

 7. Serpil ÇETİNKAYA/ Görsel Sanatlar

  Kızılay haftası panosu için çizimler yapıldı, haftanın önemi üzerinde duruldu ve pano oluşturuldu. Tatil sonrası iki boyut üzerinde derinlik algısı, perspektif çalışıldı.

 8. Seda KULAH/ Türkçe öğretmeni

  “ Paragraf nedir?” konusuna giriş yapıldı. Ana düşünce, ana duygu benzerlik ve farklılıklar konuşuldu. Paragrafta yardımcı düşüncenin işlevleri belirlendi. Konularla ilgili etkinlikler sınıfta gerçekleşti. Paragrafın konusu nasıl bulunacağı ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Öğrencilerin bireysel olarak verilen paragraflarda konu bulmaları istendi. Anahtar sözcüğün işlevi incelendi. Konuyla ilgili ödevlendirmeler yapıldı. Okumalar ve kitap sunumları gerçekleşti. Kitap görevleri dağıtıldı.

 9. Sezinur Çalık Matematik

  Kasım ayında öğrencilerim, rasyonel sayılar ünitesine giriş yapıp, rasyonel sayılarda toplama-çıkarma, çarpma-bölme konularını öğrendi. Rasyonel sayıları sıralayıp sayı doğrusunda gösterdi. Çarpma işleminin özelliklerini kavradı. Rasyonel sayıların karesi ve küpü ile ilgili alıştırmalar çözdü.

 10. Şevval Çuhadar/Gökçe Taşkın- İngilizce Zümresi

  Kasım ayinda öğrencilerimizle “Perfect Tenses” üzerine yoğunlaştık. Yeni zamanlar olan “Past Perfect Tense”, “Present Perfect Simple”, ve “Present Perfect Continuous” zamanlarıyla ilgili ornekler ve alistirmalar yaptik. Aynı zamanda, “Fashion” unitemizle gunumuzun moda alışkanlıklarını, trendlerini konuştuk. Bu yeni öğrendiğimiz zamanları pekiştirme amacıyla “Bamboozle” isimli online etkinlik platformundan oyunlar oynadık.

 11. Orhan Demir - Beden Eğitimi Öğretmeni

  Eğitsel oyunlar oynandı. Kardiyo hareketleri yapıldı. Antrenman merdiveninde ritmik çalışmalar yapıldı. Dayanıklılık ve koordinasyonu geliştiren antrenmanlar yapıldı.

Yoruma kapalı.